Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stručný nástin světa Mutant Chronicles

Obrazek

Ocitáme se v relativně vzdálené budoucnosti, kde velké korporace osídlili již většinu sluneční soustavy. Lidé jsou rozděleni do několika megakorporací, které ovládají všechny obydlené planety naší soustavy a vyrábějí pro své obyvatele prakticky cokoliv - od zubních kartáčků po orbitální stanice. Hlavním sjednotiletem lidstva byl vždy Kartel, což je velká byrokratická organizace, která se pokouší o smír mezi jednotlivými korporacemi. Kartel vlastní také svojí armádu, v které slouží i slavné jednotky doomtrooperů, které se skládají z výběru těch nejlepších bojovníků korporací.

Během své honby za mocí se však korporace dopustily strašlivé chyby, když vstoupily na zakázanou desátou planetu a rozlomily zde pečetě, které držely pod kontrolou pradávné entity, známé jako Temní apoštolové. Ti se na lidstvo vrhli aby kolem sebe šířili zmar a zkázu. V předvoji před nimi se celou sluneční soustavou prohnala vlna Černé symetrie - temné energie, která přinesla lidstvu šílenství a utrpení, když zničila myslící stroje a smazala technologický pokrok několika poseldních staletí. Pak se z hlubin vesmíru na planety snesla vlna nemrtvých hord, známých jako Černá legie a uvrhla celou soustavu do nikdy nekončící války.

Lidstvo samo se útoku Legie ubránit nedokázalo. Proto vzniklo Bratrstvo - největší a nejmocnější církevní organizace, která kdy v historii lidstva existovala. Kardinál v jeho čele je nejmocnějším mužem, který kdy žil, dokonce mocnějším než vůdci megakorporací. Bratrstvo vede boj proti Temnotě a trénuje psychicky nadané jedince v užívání Umění - schopnosti modulovat svět kolem sebe formou kouzel.

Povede se lidstvu porazit svého největšího nepřítele?

Megakorporace

Obrazek

Merkur osídlila korporace Mishima, která vznikla spojením asijských národů. Mishima vybudovala rozsáhlá města a tunely pod povrchem planety. Mishima patří mezi původní tři velké korporace a je založena na tradici a cti, která sahá ke kořenům bushidó a samurajům.

Venuši ovládá z větší části korporace Bauhaus, která vznikla spojením evropských národů. Venuše je divoká planeta s mnoha kontinenty a moři. Na rovníku se rozprostírají hluboké džungle a póly jsou pokryty ledem. Bauhaus patří také mezi původní tři korporace a vládnou mu aristorkatické rody.

Kapitol je poslední a největší původní korporace. Vzniknul spojením amerických národů. Je nejdemokratičtější korporace a ovládá většinu z části terraformovaného Marsu.

Čtvrtou korporací ve velikosti je Imperiál, který vlastní většinu asteroidů. Jde o sdružení klanů, kterému vládne parlament a jeden svrchovaný vládce.

Nejmladší korporací je Cybertronic, který vzniknul podivnou machinací na burze. Je to korporace založená na technologii.

Na Zemi po zničující jaderné válce mnoho nepřežilo a z trosek a radioaktivního odpadu začínají vylézat přeživší – Kmeny Temného Edenu.

Černá legie

ObrazekArmády Legie jsou založeny hlavně na nespočetných masách nemrtvých legionářů, povstalých z mrtvých těl padlých korporačních vojáků. Tyto nemyslící stroje na zabíjení se rozlišují na několik druhů, jejich oddíly pak většinou vedou myslící zrůdy známé jako nekromutanti. Z této na pohled jednotné masy si jednotliví apoštolové rekrutují masy určené jako podpora pro své speciálně šlechtěné zrůdy a monstra.

Ty se liší podle toho, kterým směrem jejich temný pán napřel svou chtivost. Algeroth je apoštolem války a bohapustého násilí, Ilian je vládkyně prázdnoty, Demnogonis je zvěstovatelem rozkladu a hniloby, Semai vládne lží a Muawijhe se vyžívá v šílenství.