Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rotenburg - město jako válečná zóna

17. 11. 2009

Obrazek

Kurt ztěžka oddechoval po vyčerpávajícím sprintu, kterým se dostal přes volné prostranství. V bojovém pancíři se běželo těžko ale nijak se nelitoval. Ti, kteří mělí méně štěstí teď leželi rozházeni po rozbitém betonu a zvolna z nich unikal život. Vévodská milice na ztráty příliš nehleděla, zvlášť když měla celé město, které mohla zverbovat. Kurt přejel ulici pohledem aby se ujistil, že je opravdu ze své jednotky poslední a pak rychle zkontroloval stav své zbraně. Panzerknacker byl naštěstí stále v pořádku.

Opatrně se zvedl a tichým krokem se vydal k imperiálnímu kulometu, který celou ulici držel v šachu. Procházel betonovými skelety kdysi výstavných budov, jejichž krása během prvních bitev vzala za své a jejich obyvatelé se buď přesunuli do míst, které Bauhaus stále držel či zmizeli neznámo kam. Překračoval vytrhanou armaturu, schovával se za prostřílené stěny a občas prázdným oknem pozoroval imperiální palpost, kde se dala tušit hlaveň těžkého kulometu pokrývající co největší oblast.

Před posledním krytem, který bránil volnému výhledu na palpost se na vteřinu zastavil a zhluboka nadýchl. O úder srdce později se vyklonil zpoza rohu a poslal dlouhou dávku do míst, kde byly vidět opancéřované hlavy imperiálních zákopníků. Bleskově zapadl zpět a když se o jeho úkryt nerozbila opětná palba, podezřívavě vykoukl ven.

Nikde nic.

Opatrně se vydal k nepřátelskému palpostu, zbraň neustále namířenou k zákopníkům. Mučivých několik minut trvalo než k Imperiálcům došel. Pak se nevěřícně opřel o jednu rozbitou stěnu. Celá posádka byla mrtvá. Minimálně už den. Krev zaschla, rozbitá skla plynových masek vyčítavě hleděla do šedivého stropu, roztřepené okraje po průstřelech už byly dávno ztuhlé.

Kdo to mohl udělat? Kurtovi hlavou běžela otázka za otázkou ale to teď nebylo důležité. Důležité bylo, kdo po nich tedy střílel, když tu už Imperiálci nebyli. Milicionář se k mrtvolám sklonil a na chvíli si sundal masku. Nasál zkažený vzduch a pak tiše řekl: „Máte co jste chtěli. Tohle je naše město...“

Dávka z těžkého kulometu ho smetla a hodila s ním o protější stěnu. Když se vzpamatoval a ucítil pronikavou bolest, která ho z průstřelů zaplavovala, bylo už pozdě. Postava v rozedraném kabátě, s křížem Černé Legie vyrytým do obličeje se škodolibě rozesmála a postavila se kus od něj.

„Ne, tohle už není vaše město,“ řekla pomalu hlubokým hlasem, který páchl smrtí, „tohle je teď naše město.“

Kurt hrůzou rozšířil oči, když se ovzduším prohnal stín rozkladu a smrti a v dálce se vzduch rozezněl táhlým temným vytím nemrtvého davu. Zvuk roztočené hlavně rotačního kulometu, který postava třímala, už skoro nevnímal....

 

Náhledy fotografií ze složky Rotenburg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil solve 99% types of captchas

(MashaFurne, 13. 12. 2017 13:43)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.