Jdi na obsah Jdi na menu
 


Baxův battlereport z Polska

14. 10. 2005

Turnaj v Polsku byl fakt super - měli pravdu, ze to bude obrovský (to kdyby jste viděli těch 200 herních stolu pohromadě v jedné místnosti a pak cca po 40 na každém patře..)
Hrálo se 5 bitev, kde se měli získávat body na mapě, které se musely udržet.
Zde se ukázala pravá síla korporací a jak jsou na tom. 90% lidi hrálo Bauhaus nebo Cybertronic. Vítězem ligy se stal 1. Bauhaus, pak 2. Bauhaus a 3. Cybertronic.
Mistrovstvi Polska skončilo 1.Bauhaus,2. Černá legie, 3. Cybertronic.
Již samo za sebe mluví to, že jsem tam byl jediný s armádou bratrstva - nikdo to tam nehraje, páč je to prý slabé :(.
Já jsem vyhrál 2 bitvy z 5 (v jedné jsem měl dokonce ztrátu jen 3 modely a nepříteli jsem způsobil škody za 560b).
Všude se drsně hrálo na environment a téměř vždy byly postihy na RC, CC, LD a viditelnost snížena na průměrně 18 palců, což bylo pro mou střeleckou armádu katastrofa.


1.Bitva
Nejhorší bitvou byl souboj s Cybertronicem na otevřeném poli, téměř bez krytu. Nasadili proti mě vyhlazovače, attily a škorpion launchery. Zde jsem měl celkem smůlu na kostkách. Vyhlazovačovi jsem vzal 5 životů a attily jsem poškodil na 1 život. Bohužel mi nevyšlo jich moc dorazit - všichni měli moc životů a pancíře průměrně kolem 22. Nejstrašnější byly škorpion launchery, kvůli kterým mě zmizely 2 oddíly v plamenech (DMG 12, explosion template)


2. Bitva
Zpočátku jsem měl celkem smůlu na soupeře když jsem např. dostal ve střelecké misi Bauhaus s armádou: 6x Victor, 8x mounted hussars, Emigholtz a nějaká ta pěchota Dukla. Fakt příšerná armáda. Bojovalo se o most, kam jsem soustředil palbu 32 utočných pušek a most hlídali posvátní bojovníci, avšak jeho opancéřovaná X životová armáda jenom šla kupředu - 20 zásahů útočnou puškou zabilo 1 dinosaura. Jeden oddíl dinosaurů byl rozdrcen čekajícími posvátnými bojovníky, které však smetla druhá vlna (Dinosauři měli při zteči DMG 16 a velmi často i 20 - moje pancíře byly 18). Za dinosaury přikráčely na blízko viktoři se DMG 15, proti čemuž mě neuchránil ani těžký kryt. Nezbývalo nic než do nich kropit MP-22 zbraní. Ze 35 zásahů však způsobilo škodu pouze 2 životy 1 viktorovi, 2 viktory sejmul sniper a jednoho kouzelník, ale to už došlo na zteče, což moje armáda nesla tvrdě a nakonec podlehla. Tohoto soupeře pak dostal i BML s Cybertronikem a moc s nim taky nenadělal (ještěrky vysbíraly body a viktoři je hájily). Nejhorší na tom bylo to, že vím, že jsem tentokráte neudělal žádnou taktickou chybu a ani kostky mi nepadaly špatně - Bauhaus je fakt silný.

3.Bitva

Další ranou pod pás bylo, že jsem si vylosoval Mishimu ve stokách s viditelností do 9 palců s postihem a do 6 bez postihu. Nemohl jsem bohužel nasadit anděla smrti, páč se do kanálů nevešel :( Mishima proti mě postavila dinosaury a spoustu samurajů. Největším hnusem bylo 5 plamenometů, které měli. V této bitvě byl opravdu masakr a velmi se mi osvědčily infiltrační jednotky a spousta MP pistolí. Nejvíce se předvedli posvátní bojovníci, kteří se prosekali skrz 3 oddíly samurajů k hrdinovi, kterého krouhli. Bitvu však nakonec vyhrály plamenomety, ale Mishimě zůstal pouze poslední rozbitý oddíl 4 samurajů proti 1 mému trooperovi.


4.Bitva

V neděli jsem dostal opět Bauhaus, ale tentokráte bez těžké techniky (pouze skimmer). S nimi jsem udělal krátký proces - dobře nasazené infiltrační jednotky sebraly body a rozsekaly elitní pěchotu. Sniper postřílel všechny raketomety (brutální věc v kombinaci s AP munici - strašná šablonová zbraň!!!) Posvátní bojovníci naběhli na všechny HMG a podřezali je jak králíky.
Výborným momentem bylo, když se soupeř se mnou dohadoval, že můj sniper nemůže vidět skimer a zavolal si na to rozhodčího. Rozhodčí vzal laserové ukazovátko a namířil jej od hledí pušky - rázem se červeně rozzářila hlava řidiče skimmera:), fakt hezký efekt. Můj soupeř se furt dohadoval a neznal moc pravidla, tak se stále ptal soudce a tím jsem ztratil mnoho času, takže v posledním kole jsem skončil se 3 uhájenými body a navíc 2 mé oddíly stály na dalších dvou bodech, avšak nezbyla akce k jejich zabrání, když vypršel čas. Většina bodů byla na vysokých sloupech, kam bylo těžké vyšplhat - cca 12 palců, na což je při pohybu 4 potřeba 2 celá kola - většina bitev vsak trvala jen kola 3.5.Bitva

Další nedělní bitva byla s kapitolem. Bojovalo se v podzemí, kupodivu viditelnost nebyla špatná. Nastoupily proti mě 2 orky, spousta pěchoty, raketomety a granátomety - zde opět zafungoval sniper. Dále se mi přes počáteční neužitečnost hodně osvědčily kouřové granáty, které donutily orky přijít blíže odkud se na ne vyřítili zpoza kopce posvátní bojovníci a rozsekali je na kousíčky společně s křovím kolem nich a uhájily pozice.


Závěrem
Téměř na všech mapách byly omezené fire missions, takže toho kouzelníka, co jsem si vzal jsem mohl pouze používat s tím jeho "smrtícím" kouzlem (způsobí dmg 9), ale nepočítá se kryt, což je dobře.


Jak se ukázalo Bauhas je spolu s Cybertronicem asi nejsilnější korporace, na což byli ke konci již někteří alergičtí a děsně se rozčilovali :)
Lidi na turnaji byli špicoví, nejvíc jsem si užil tu bitvu s Mishimou v kanálech - hrál jsem s hrozně příjemným člověkem, který byl tělem, duší i svou angličtinou naprostý Japonec a velmi jsme se u toho pobavili.
Všichni Poláci byli hrozně moc ochotní a nápomocní v tom, že nám pomáhali zařizovat věci, vyřizovat byrokracii na nádraží, půjčovali nám telefony, když bylo třeba něco vyřídit a lili do nás polské pivo (resp. do mne i za BML, protože nepije ;)) - sami ale samozřejmě pili Plzeň :))))


Přínos
1) Musí říct, ze hraní deployment karet je fakt super a zvyšuje v mnoha případech možnost taktizování a zabraňuje střelbě do nástupních zón hned od začátku.
2) Zjistili jsme, ze mnoho věcí nehrajeme příliš dobře, takže teď už víme jak na to.
3)Musíme hrát environmenty - líbila se mi omezená viditelnost, snížený LD a efekty v přírodě (lavina, zablokování zbraní..)
4)Nelíbilo se mi omezování fire missions, páč to je jediné, čím může brotherhood poškodit opancéřované nepřátele, jinak na to nemá prostředky. - samozřejmě to chápu, když se hraje v podzemí, že tam to sesílat nejde.
5)Máme spoustu kontaktů na lidi z Polska, takže když bychom měli problém s pravidly, stačí napsat.
6) V Polsku se chystají vydat polský překlad Warzone, takže se jich pak můžeme ptát jak na to.
7) Dohodlo se, ze na stránkách wargameru se u všech modelů budou dávat jejich statistiky.

Tak to je asi prozatím ode mne vše, BML mi snad brzy dodá fotky a já sem samozrejme hodím odkaz na oficiální galerii hry, jen jak zjistím adresu. Jinak další report ze svého pohledu snad BML dodá také.
Ještě jsem zapomněl dodat, že ty pravidla turnaje se zas tak striktně nedodržují, takže jsem tam byl téměř jediný, kdo používal originál deployment karty - ostatní měli normální karty magicu s nápisem o co se jedná.
BML říkal, ze se dokonce setkal i s proxováním - někdo nasadil agenta místo nepharita...
S tím barvením to taky nic moc - naše modely byli poměrně dobře nabarvené oproti ostatním, kteří to měli jen přelíznuté několika barvami..

Sepsal: Darkbaxter

Přepsal: Mortimer

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář